Strona Główna O mnie Opisy gatunków bażantów Moja woliera Pożywienie Warunki Informacje Choroby Inkubacja Kury ozdobne Silki USA Kochin Hodowla głuszca, jarząbka, pardwy, kuropatwy i przepiórek Fotografie Fotografie 2010 Fotografie 2011 Przepisy Gatunki ptaków aktualnie w hodowli Kontakt tragopan

Woliery dla bażantów, kuropatw, przepiorek

Woliery do odchowu pisklaków

Są to małe woliery 1.5 metra na 1.8 metra. W tych wolierach odchowuję młode pisklaki od 1 tygodnia do 3 miesiąca. W każdej wolierze mam podłączone światło, służy do zawieszenia sztucznej kwoki. Sztuczna kwoka to żarówka grzewcza, która zastępuje mamę dla pisklaków, czyli je ogrzewa. W pierwszych tygodniach życia pisklaków w takiej wolierze, zakładam ramki obite folią. Taka folia zabezpiecza przed przeciągami i równomiernie rozkłada ciepło. W bardzo gorące dni lub po około dwóch tygodniach ramki ściągam.

woliera woliera

To są woliery w których trzymam przepiórki i młode bażanty

Są to małe woliery 2m na 1m zrobione w 2012 roku. Trzymam w nich przepiórki, bambusówki i młode bażanty.

woliera woliera woliera woliera woliera woliera woliera woliera

To są woliery w których trzymam bażanty

W takich wolierach trzymam dorosłe bażanty. Są to nieduże woliery, około 5 metrów kwadratowych, całe pod zadaszeniem.

woliera woliera

Nowe woliery

Woliery są w rzędzie na dwie strony. Każdy segment woliery ma część pod dachem 4 metry kwadratowe, wybiegi 8 i 12 metrów kwadratowych. Segmenty można łączyć, tak że powierzchnia się zwiększa dwukrotnie. Obecnie jest już zrobione 16 segmentów do zasiedlenia. Na wiosnę chcę dokończyć następne 16 segmentów woliery. Konstrukcję mam zrobioną z belek impregnowanych, pod konstrukcję mam wkopane płyty betonowe na głębokość 30-40 centymetrów. Na przegrody użyłem płyty OSB. Wybiegi oddzieliłem siatką i na siatkę przykręciłem folię. Folia po to żeby bażanty się nie widziały i nie atakowały się przez siatkę. Wybiegi przykryłem siatką o oczkach 3cm X 3cm. drobne oczka. Cały kompleks wolier ma wymiary 35m. długości i 15m. szerokości, w wysokość od 1.5m. do 2.5 metra. W sumie będzie 32 woliery dla bażantów.

Środkiem będzie przejście do każdej klatki, pod dachem.

woliera woliera woliera

Drzwiczki do każdego segmentu woliery

woliera

To będzie część zadaszona, w której będą przebywać ptaki.

woliera

Wybiegi przykryte siatką o oczkach 3cm X 3cm

woliera woliera woliera woliera woliera

To jest wybieg, gdzie rośnie trawka. wybieg 4 metry X 2 metry.

woliera

Widok ogólny.

woliera

Druga strona segmentu

woliera woliera woliera

Woliery, budowa i urządzanie. Jak zbudować wolierę http://www.tragopan.pl/woliera.html